- Przemysł i technika

Jak dbać o klimatyzację?

Prawidłowa dbałość o instalację klimatyzacyjną w mieszkaniu jest podstawą jej bezproblemowego i długiego funkcjonowania. To również gwarancja, że nasze zdrowie nie zostanie w żaden sposób narażone wskutek kontaktu z zanieczyszczeniami czy grzybami. Elementarną zasadą jest wystrzeganie się częstej zmiany temperatury, a także stosowanie się w pełni do zaleceń producenta dotyczących sterowania elektronicznego urządzeniem. Oczywiście należy też dokonywać regularnych przeglądów systemu. Jeśli interesuje nas profesjonalny serwis klimatyzacji w Katowicach znajdziemy wiele firm oferujących taką usługę. 

Czyszczenie i serwisowanie to nasz obowiązek

Jeśli naszym celem jest odpowiednie zadbanie o klimatyzację, pamiętajmy m.in. o tym, aby przed przestawieniem temperatury albo poziomu nawiewu odczekać zawsze kilka chwil, ponieważ system chłodząco-grzejący musi się dostosować do zmian. Nie można też zapomnieć o regularnym czyszczeniu filtrów, odpowiedzialnych za odseparowywanie wszelkich zanieczyszczeń od klimatyzowanego wnętrza. Trzeba to robić co najmniej raz na trzy tygodnie – dzięki takiej częstotliwości zagwarantujemy sobie czyste powietrze i przedłużymy żywotność filtra. Po jego zużyciu konieczna jest zawsze wymiana na nowy.

Oprócz tego musimy co jakiś czas usuwać zabrudzenia z kratek wentylacyjnych i wnętrza jednostki zewnętrznej. Na tych elementach osadza się bowiem kurz i brud, co sprawia, że wskutek ograniczenia przestrzeni przepływu powietrza zmniejszeniu ulega moc urządzenia i jego wydajność. Stosujmy przy tym środki czyszczące w postaci wody z odrobiną delikatnego preparatu i miękkiej ściereczki (z niemechacącej się tkaniny). Poza wymienionymi czynnościami, niezbędne jest też dokonywanie przeglądów przewodów klimatyzacyjnych – zabieg ten warto powierzyć profesjonalnej firmie. Jeśli chcemy, aby została dobrze sprawdzona i zabezpieczona nasza klimatyzacja Rybnik jest miastem, w którym działa kilka podmiotów zajmujących się serwisowaniem takich systemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + dziewięć =