- Przemysł i technika

Jak zabezpieczyć towar w magazynie?

Magazyny to przestrzenie, w których nierzadko przechowuje się towary o bardzo dużej wartości. Z tego powodu zachodzi tam konieczność wprowadzenia szeregu rozwiązań zapewniających asortymentowi optymalne bezpieczeństwo (najlepiej zadbać o to już na etapie projektowania obiektu). Najprostszym rodzajem ochrony są specjalne stalowe lub aluminiowe kraty rolowane, stanowiące skuteczną barierę dla złodziei. Z ofertą ich sprzedaży można zapoznać się na stronie https://www.systemo.com.pl/kraty.html.

Ochrona powinna być urozmaicona

Oprócz krat rolowanych, w każdym magazynie warto również zastosować elektroniczny nadzór nad składowanym towarem. Chodzi przede wszystkim o nowoczesny monitoring CCTV składający się z licznych kamer zamontowanych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Optymalnie zabezpiecza on obiekt przed intruzami i potencjalnymi złodziejami, gdyż ściśle rejestruje zachowanie osób aktualnie w nim przebywających lub zmierzających w jego stronę.

Oprócz tego zaleca się wdrożenie zaawansowanego Sytemu Sygnalizacji Kradzieży, Systemu Kontroli Dostępu oraz Rejestracji Czasu Pracy, a także Systemu Kontroli Wartowników. Sporym wyzwaniem dla właścicieli magazynów jest zadbanie o minimalizację zniszczeń wskutek wybuchu pożaru. Doskonałym rozwiązaniem w tym konkretnym zakresie jest zainstalowanie innowacyjnych zraszaczy sufitowych i innych urządzeń gaśniczych, a ponadto dokładne oznaczenie dróg ewakuacyjnych. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tradycyjnej metodzie, jaką jest zatrudnienie profesjonalnej firmy ochroniarskiej. Z pewnością ograniczy to liczbę zdarzeń zagrażających magazynowanemu towarowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × cztery =