Dobór krawata do okazji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krawat to jeden z nieodłącznym elementów eleganckiej, męskiej stylizacji. Co istotne, można go z powodzeniem założyć zarówno do garnituru formalnego, jak i casualowej, codziennej marynarki. Najważniejsze jest jego odpowiednie dobranie nie tylko pod względem kolorystyki czy faktury, ale przede wszystkim w zależności od okazji. W niniejszym artykule zostaną pokrótce przedstawione ogólne zasady i praktyczne wskazówki dotyczące właściwego dopasowywania krawatów do konkretnego wydarzenia. 

Postaraj się unikać kontrowersji

Aby doskonale się prezentować w eleganckim wydaniu, nie wystarczy umieć dobierać krawaty do koszul i garniturów. Istotna jest także umiejętność ich odpowiedniego dopasowywania do okazji. Jeżeli naszym celem jest uniwersalna i bezpieczna stylizacja na co dzień, wówczas zdecydujmy się na model jednobarwny (najlepiej w ciemnych odcieniach koloru granatowego lub zielonego), koniecznie o standardowej szerokości 8 cm. W pracy sprawdzą się m.in. krawaty w paski, prążki i inne drobne motywy. Co innego, gdy idziemy na ważne spotkanie i naszym celem jest zwrócenie na siebie uwagi – wtedy lepiej jest założyć wariant o oryginalnej fakturze, ale utrzymany w stonowanej kolorystyce. Na https://eleganckipan.com.pl/ można znaleźć ich duży wybór.

 Z kolei rodzinna uroczystość wymaga krawata idealnie dopasowanego do garnituru, kompatybilnego z nim przede wszystkim pod względem tonu. Warto jeszcze wspomnieć o randce z kobietą. Podczas tego typu romantycznych sytuacji najlepsze wrażenie zrobimy, zakładając krawat z wyrazistym wzorem (w kropki lub motywy florystyczne) i w nieco bardziej odważnej kolorystyce (np. jasnozielony, różowy lub fioletowy). Pamiętajmy przy tym, że kolor czarny nie jest wcale bezpieczny, a co więcej jest zarezerwowany głównie dla uroczystości pogrzebowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu domu opieki dla seniorów?
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu domu opieki dla seniorów?
Każdy z nas kiedyś się zestarzeje. Tak samo, jak wszyscy –  marzymy o tym, aby nasza jesień życia przebiegała w […]
Modne czapki dla kobiet i mężczyzn
Modne czapki dla kobiet i mężczyzn
Czapki mogą wydawać się mało znaczącym elementem garderoby. Dziś już niewielu nosi je na co dzień. Jeśli zostaną jednak właściwie […]
Jaki strój wybrać na chłodne, jesienne dni?
Przyszedł czas, by zacząć kompletować jesienną garderobę. Polska, złota jesień bywa naprawdę piękna. Trzeba jednak przygotować się także na chłodniejsze […]