- Styl życia

Dobór krawata do okazji

Krawat to jeden z nieodłącznym elementów eleganckiej, męskiej stylizacji. Co istotne, można go z powodzeniem założyć zarówno do garnituru formalnego, jak i casualowej, codziennej marynarki. Najważniejsze jest jego odpowiednie dobranie nie tylko pod względem kolorystyki czy faktury, ale przede wszystkim w zależności od okazji. W niniejszym artykule zostaną pokrótce przedstawione ogólne zasady i praktyczne wskazówki dotyczące właściwego dopasowywania krawatów do konkretnego wydarzenia. 

Postaraj się unikać kontrowersji

Aby doskonale się prezentować w eleganckim wydaniu, nie wystarczy umieć dobierać krawaty do koszul i garniturów. Istotna jest także umiejętność ich odpowiedniego dopasowywania do okazji. Jeżeli naszym celem jest uniwersalna i bezpieczna stylizacja na co dzień, wówczas zdecydujmy się na model jednobarwny (najlepiej w ciemnych odcieniach koloru granatowego lub zielonego), koniecznie o standardowej szerokości 8 cm. W pracy sprawdzą się m.in. krawaty w paski, prążki i inne drobne motywy. Co innego, gdy idziemy na ważne spotkanie i naszym celem jest zwrócenie na siebie uwagi – wtedy lepiej jest założyć wariant o oryginalnej fakturze, ale utrzymany w stonowanej kolorystyce. Na https://eleganckipan.com.pl/ można znaleźć ich duży wybór.

 Z kolei rodzinna uroczystość wymaga krawata idealnie dopasowanego do garnituru, kompatybilnego z nim przede wszystkim pod względem tonu. Warto jeszcze wspomnieć o randce z kobietą. Podczas tego typu romantycznych sytuacji najlepsze wrażenie zrobimy, zakładając krawat z wyrazistym wzorem (w kropki lub motywy florystyczne) i w nieco bardziej odważnej kolorystyce (np. jasnozielony, różowy lub fioletowy). Pamiętajmy przy tym, że kolor czarny nie jest wcale bezpieczny, a co więcej jest zarezerwowany głównie dla uroczystości pogrzebowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − dwa =