- Biznes i marketing

Dlaczego wystrój biura jest bardzo istotny?

W miejscu pracy spędzamy bardzo dużo czasu. Na komfort oraz wydajność pracy wpływają nie tylko współpracownicy, ale również wystrój biura. Na co należy zwrócić uwagę, by biuro było funkcjonalne, wygodne i przyjazne?

Ergonomiczne meble

Wydawać by się mogło, że praca biurowa jest lekka, łatwa i przyjemna. Nic bardziej błędnego! Długie godziny w pozycji siedzącej to ogromne obciążenie dla kręgosłupa, dlatego niezmiernie ważne jest zadbanie o wygodne fotele biurowe.

Ergonomiczny fotel biurowy jak np. https://www.brylaplus.pl/kategoria-produktu/fotele-biurowe/fotele-siatkowe/, musi mieć prawidłowo wyprofilowane oparcie, które dostosowuje się do naturalnych krzywizn pleców. Warto również zwrócić uwagę na materiał, który znajduje się na oparciu. Siatkowe plecy umożliwiają odpowiednią wentylację, która ma ogromne znaczenie latem. Ważne są również podłokietniki, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy poprzez podtrzymywanie rąk. Regulacja wysokości pozwoli dostosować wysokość krzesła do każdego pracownika.

Kolor również ma znaczenie

Zadbanie o wygodne i funkcjonalne meble to nie wszystko. Harmonijna aranżacja biur to również umiejętność wprowadzenia do wnętrza kolorystyki, która jest nie tylko elegancka, ale również zachęca do pracy.

Beżowe i brązowe ściany są eleganckie, ale jednocześnie rozleniwiają pracowników. Czerwień jest energetyczna, pobudza i aktywizuje. Niebieski to kolor, który porusza kreatywność. Żółty pomaga podejmować decyzje i szybko rozwiązywać problemy. Niebieski zwiększa zdolność koncentracji.

Warto również pamiętać o wprowadzeniu do pomieszczeń żywych roślin, które ocieplą biuro i sprawią, że będzie one przytulne i sympatyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − 1 =