- Biznes i marketing

Jak stworzyć archiwum w biurze?

Właściwe przechowywanie dokumentów w biurze pozwala na lepszą organizację pracy i zapobiega ich zgubieniu czy zniszczeniu. Dodatkowo wyciek danych osobowych, może mieć nieprzyjemne konsekwencje w związku z nowymi przepisami RODO o ochronie danych osobowych. Jak stworzyć archiwum w biurze? W jakie meble warto się zaopatrzyć?

Gdzie i jak przechowywać dokumenty?

Organizując w biurze archiwum, należy znaleźć odpowiednie, łatwo dostępne miejsce na przechowywanie dokumentów. Warto, żeby było blisko stanowiska pracy, aby było można swobodnie w razie potrzeby sięgnąć po potrzebne materiały. Dokumenty, które zostały zarchiwizowane i nie wymagają ponownego otwarcia np. listy płac z poprzednich lat, akta osobowe byłych pracowników, możemy umieścić w osobnym pomieszczeniu na przykład w piwnicy na regałach. Metalowe regały do piwnicy pozwalają na przechowywanie posegregowanych dokumentów i utrzymanie ich w należytym porządku. Możliwość ułożenia teczek, segregatorów czy pudeł według określonego schematu na regale, ułatwiają odnalezienie potrzebnej dokumentacji.

Szafa biurowa zamykana na klucz to idealne rozwiązanie na umieszczanie i przechowywanie ważnych dokumentów, które nie mogą trafić w niepowołane ręce. Wszystkie istotne dokumenty z punktu widzenia firmy, należy zamykać w szafce na klucz, dzięki czemu nikt nieupoważniony nie będzie w stanie przejrzeć ich zawartości. Solidny mebel utrudni obejście zabezpieczeń. Utrzymywanie dokumentów w należytym porządku, ułatwia ich odnalezienie na, w odpowiednim czasie, na przykład podczas kontroli skarbowej czy inspekcji pracy, a także minimalizuje kradzież danych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × cztery =