- Dom i ogród

Restaurujemy starą komodę – co nam będzie potrzebne?

Kuchnia, ze względu na jej częste użytkowanie, jest jednym z najrzadziej remontowanych pomieszczeń w każdym domu. Po jakimś czasie wygląd kuchennych szafek zaczyna nudzić, a dodatkowo, przez ich codzienne użytkowanie, ulegają zużyciu. Prostym rozwiązaniem na odnowienie starej kuchni jest odrestaurowanie znajdujących się w niej komód.

Nowe życie starych mebli.

Zmiana koloru czy wkręcenie nowych gałek może całkowicie odmienić wygląd całego pomieszczenia. W zależności od wykorzystanych technik oraz wzorów można nadać jej nowoczesny lub klasyczny styl. Przed nałożeniem nowego koloru należy pamiętać o zdarciu wierzchniej warstwy za pomocą papieru ściernego, dzięki czemu farba będzie trzymała się lepiej. Podczas odnawiania należy także pamiętać o przywróceniu jej pełnej funkcjonalności. Ważnym zakupem są nowe prowadnice do szuflad, które sprawią, że będą działać jak nowe.

Praktyczność to podstawa.

Dużym problemem w wielu kuchennych komodach jest ich niepraktyczność. Głębokie szuflady są często niewykorzystywane w całości, ponieważ sięganie do najdalej umieszczonych przedmiotów jest wręcz niemożliwe. Podczas ich odnawiania warto zastanowić się nad zastosowaniem rozwiązań, które nadadzą komodzie funkcjonalności. Na stronie https://www.locker.com.pl/kategoria-produktu/wyposazenie-kuchni/cargo/ przedstawiono przykładowe systemy do szuflad kuchennych. Ich zastosowanie umożliwia praktyczne rozmieszczenie przedmiotów wewnątrz półki, ułatwiające ich późniejsze wyjmowanie. Obrotowe kosze pozwalają na dosięgnięcie rzeczy znajdujących się najgłębiej, do których dostęp jest utrudniony. Systemy wielopoziomowe stwarzają dodatkowe miejsce na przechowywanie. Zastosowanie takich rozwiązań pozwala na pełne wykorzystanie całej powierzchni komody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 3 =