- Dom i ogród

W jakich pomieszczeniach przydadzą się drzwi przeciwpożarowe?

Drzwi przeciwpożarowe są elementem, który w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa. Pozwalają poprawić poziom kontroli nad zdarzeniami, które często występują nagle i stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób korzystających z budynku. Specjalistyczne drzwi przeciwpożarowe pomagają nie tylko ograniczać rozprzestrzenianie się płomieni, ale także finalnie mogą uratować ludzkie życie. Sprawdźmy, gdzie ich montaż jest szczególnie zalecany.

Gdzie montować drzwi przeciwpożarowe?

Drzwi przeciwpożarowe najczęściej stosowane są w miejscach użyteczności publicznej, czyli w sklepach, biurach, hotelach. Możemy spotkać się z nimi także w szpitalach i fabrykach. Coraz częściej jednak indywidualni konsumenci decydują się na ich montaż w domach i prywatnych pomieszczeniach. Ten trend wskazuje na rosnącą świadomość w kwestii rozwiązań zapewniających wyższy standard bezpieczeństwa. Gdzie warto je zamontować? W domu jednorodzinnym miejscem narażonym na ryzyko pożaru może być domowa kotłownia. Innym pomieszczeniem, w którym często znajdziemy łatwopalne substancje, jest garaż. Decydując się na zakup tego typu elementów, warto stawiać na sprawdzone marki. Dobrym wyborem mogą okazać się drzwi przeciwpożarowe Hormann, które gwarantują solidność wykonania i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Jakie są klasy drzwi przeciwpożarowych?

Przy wyborze drzwi koniecznie trzeba zwrócić uwagę na parametry dostępnych modeli. Do najważniejszych należą szczelność ogniowa, której odpowiada oznaczenie w postaci litery “E” oraz izolacyjność ogniowa, którą oznacza się literą “I”. Właściwości te określają czas, przez który drzwi wytrzymują działanie ognia. Kierując się tymi parametrami, możemy zdecydować się np. na drzwi przeciwpożarowe EI60 lub EI30. W praktyce oznacza to, że pierwsze z nich zapewnią nam ochronę przez 60 minut, a drugie przez 30. Decydując się na montaż drzwi w domu, warto wybierać te bardziej wytrzymałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × trzy =