- Styl życia

Kolekcja lakierów do paznokci – jak ją uporządkować?

Zamiłowanie do pięknego wyglądu, kosmetyki i makijażu często skutkuje nagromadzeniem dość sporej kolekcji przeróżnych produktów. O ile w tych do pielęgnacji ciała, twarzy czy włosów względnie łatwo się odnaleźć, o tyle te do makijażu czy lakiery do paznokci mogą już stanowić wyzwanie. Mogłoby się wydawać, że zaopatrzenie się odpowiednie pojemniczki na kosmetyki z przegródkami rozwiązuje problem, rzeczywiście tak jest, pojawia się jednak inny. Jak wybrać kolor lakieru skoro cała nasza kolekcja jest upakowana w pojemniku czy pudełku? Przeglądnięcie jej zajmie przecież masę czasu, będziemy musiały też układać wszystkie lakiery od nowa. 

Sposób na porządek 

Świetnym sposobem na uporządkowanie nawet największej kolekcji jest zakup wzornika lakierów. Na stronach takich jak https://powabna.pl/wzorniki-lakierow możemy zapoznać się z przeróżnymi rozwiązaniami, od pasków, przez wzorniki okrągłe, po całe książeczki na tipsy. Ich zastosowanie jest bardzo proste, wystarczy ułożyć lakiery w szafce lub pojemniku wedle uznania, a następnie w tej samej kolejności pomalować nimi tipsy na wzorniku. W ten sposób, jeśli będziemy chciały wybrać kolor, wystarczy spojrzeć na nasz schemat, a następnie wyjąć odpowiedni lakier zgodnie z zaznaczoną na nim kolejnością.

Rozwiązanie to ma wiele zalet. Oszczędzamy czas, bo nie musimy sprawdzać co tak właściwie mamy. Zachowujemy porządek, bo nie musimy wyjmować wszystkich lakierów. Ułatwiamy też sobie wybór i nie narażamy się na rozczarowanie. Kolor lakieru przed nałożeniem może być bowiem nieco inny niż po wyschnięciu, w ten sposób widzimy od razu efekt, nie podejmiemy więc błędnych decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =