- Styl życia

Jak zaplanować wymarzony ślub?

Organizacja ślubu i wesela to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Młode pary chcą, żeby ten dzień był wprost idealny, dokładnie taki, jak go sobie wymarzyły i zaplanowały. Od czego zacząć, żeby się nie rozczarować?

Planowanie wesela – najważniejsze kroki

Pierwszym krokiem w rozpoczęciu organizowania wesela jest oczywiście ustalenie daty jego ślubu i wybór miejsca, w którym będzie się chciało urządzić przyjęcie weselne. Moment zarezerwowania daty na uroczystość ślubu oraz wybranie odpowiedniej sali to czas przełomowy, od którego zaczyna się cała reszta planowania i kwestie czysto organizacyjne. Ustalenie ilości gości, zamówione dla nich ładne, ale możliwie najtańsze zaproszenia ślubne (tak, żeby zaraz na początku się nie wykosztowywać), rozesłanie listy, ustalenie cateringu, menu, przebiegu wesela i oczywiście wiele innych drobniejszych czynności.

Wracając do kwestii tanich zaproszeń, można je dzisiaj zamówić lokalnie lub przeszukując gotowe pomysły ze stron internetowych. Wybór jest bardzo duży więc warto tutaj poświęcić chwilę na porównanie cen. Podobnie przy ustalaniu menu z firmą cateringową, wyborze fotografa na wesele czy zakupie alkoholi – czasu młodzi mają zazwyczaj dużo, bo na terminy wolnych sal się dzisiaj czeka, dlatego spokojne porównanie cen i przedyskutowanie warunków kosztowych będzie tutaj bardzo wskazane. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w której budżet, jakim się dysponuje, nie jest zbyt wysoki i należy liczyć się z każdą wydawaną złotówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =