- Styl życia

Jak ubiegać się o odszkodowanie po kolizji?

Kolizja to zdarzenie drogowe, podczas którego ucierpiało jedynie mienie, a osoby biorące w nim udział nie doznały uszczerbku na zdrowiu. Udział w niej nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Jeśli jednak przydarzy nam się na drodze bliskie spotkanie z innym pojazdem warto wiedzieć, w jaki sposób można ubiegać się o należne odszkodowanie.

Co warto wiedzieć o odszkodowaniu?

Jeśli podróżując samochodem zdarzy nam się kolizja koniecznie trzeba przede wszystkim w pierwszej kolejności zabezpieczyć miejsce zdarzenia, aby nie stwarzało ono zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Warto także udokumentować powstałe straty za pomocą aparatu. Koniecznie trzeba spisać ze sprawcą oświadczenie, w którym zawarte będą najważniejsze informacje, takie jak jego dane, numer polisy OC oraz okoliczności całego zdarzenia. Następnie należy skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy w celu poinformowania go o konieczności wypłaty polisy.

Można zrobić to samodzielnie lub skorzystać z pomocy firm, które pomagają odzyskiwać odszkodowania w Bydgoszczy i innych miastach w całej Polsce. Jej pracownik będzie reprezentował poszkodowanego przed towarzystwem ubezpieczeniowym i pomoże dopełnić wszelkich formalności. Kolejny krok to kontakt z rzeczoznawcą, który dokładnie wyceni powstałe szkody. Ostatni etap to wybór sposobu likwidacji szkody. Poszkodowany może zdecydować się na wypłatę odszkodowania i dokona naprawy we własnym zakresie lub wskaże konkretny warsztat, a ubezpieczyciel rozliczy się z jego właścicielem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + siedemnaście =