- Przemysł i technika

Jak przygotować auto do zimy

Podczas jazdy samochodem liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Jest on podwójnie ważne podczas zimy, kiedy to warunki atmosferyczne z reguły są bardzo niekorzystne. Dlatego też przed tą porą roku powinniśmy właściwie przygotować nasz samochód. Zadbamy wówczas jednocześnie o komfort jazdy i sprawność auta. Jak to zrobić ?

Przygotowanie samochodu do zimy

Przede wszystkim podstawową czynnością jest wymiana opon z letnich na zimowe. To one bowiem odpowiadają za tak istotne aspekty, jak precyzja prowadzenia, czy droga hamowania. Opony zimowe są wykonane z miękkiej mieszanki gumy. Sprawia to, że dużo lepiej trzymają się mokrej i zaśnieżonej nawierzchni, a w wielu przypadkach również i lodu. Wymieniając je, należy jednak sprawdzić ich stan oraz głębokość bieżnika, która aby mogła zapewnić optymalne osiągi, powinna wynosić 3-4 mm. Kolejnym zadaniem jest wymiana płynu do spryskiwaczy na zimowy. Należy przy tym sprawdzić stan i działanie wycieraczek.

Powinniśmy dodatkowo wszystkie słabo działające żarówki, a także dokupić brakujące uszczelki oraz nabyć środek do ich pielęgnacji. Zapobiegnie to ich przymarzaniu, a tym samym problemom związanym z otwieraniem drzwi. Wszystkie takie produkty można zdobyć odwiedzając sklep motoryzacyjny Kraków. Takim miejscem jest również hurtownia motoryzacyjna Poznań. Warto wspomnieć także o wymianie oleju silnikowego, płynu chłodniczego, naładowaniu akumulatora, jak również o dokładnym sprawdzeniu układu hamulcowego, układu kierowniczego, paliwowego oraz zawieszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 3 =