W przeszłości taśmy klejące były wykonywane ręcznie. Proces ten trwał długo i wymagał dużych umiejętności. Dziś taśmy klejące produkowane są na automatach do taśm. Maszyny te wykonują pracę setek ludzi i są znacznie wydajniejsze od swoich poprzedników.
Taśma samoprzylepna powstaje poprzez sklejenie dwóch kawałków papieru lub folii plastikowej z warstwą kleju pomiędzy nimi. Warstwa klejąca może być wykonana z gumy, plastiku lub żywicy syntetycznej. Materiał nośny jest zazwyczaj mocny i trwały, taki jak tektura lub tkanina nylonowa. Wytrzymałość materiału nośnego pomaga utrzymać klej razem i ułatwia jego obsługę podczas aplikacji.
Pierwszym krokiem w produkcji większości taśm samoprzylepnych jest cięcie pasków materiału nośnego na wąskie rolki lub arkusze, które pasują do maszyn używanych do ich produkcji. Następnie klej jest nakładany na jedną stronę każdego paska za pomocą wałków pokrytych filcowymi podkładkami z klejem lub szczotek przymocowanych do silników sterowanych przez komputery i programy napisane dla konkretnych typów taśm. Po nałożeniu całego kleju, taśmy te są wprowadzane do pieca zwanego „suszarką linii klejowej”. Tam są podgrzewane tak, że wszelka wilgoć w nich zamienia się w parę, która czyni je cieńszymi, a także wysusza nadmiar kleju.
Jeśli szukasz odpowiedniego modelu dla siebie, to drukowanie naklejek Poznań, jest miastem, w którym na pewno dostaniesz taki produkt.