- Przemysł i technika

Jakie parametry będą dla nas istotne przy wyborze akumulatora?

Wybór akumulatora może sprawić nam wiele problemów. Szczególnie teraz, kiedy na rynku znajdziemy ogromną ilość tego typu sprzętu. Dlatego najlepiej zrobimy, jeśli skorzystamy z pomocy sprzedawcy lub mechanika i zdamy się na ich wiedzę. Jeśli jednak wolimy wszystko zrobić samodzielnie, musimy wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru akumulatora.

Najważniejsze cechy akumulatorów

Pierwszym i najważniejszym parametrem akumulatora jest jego wielkość i kształt. Może na pierwszy rzut oka wydaje się to śmieszne, ale wbrew pozorom to bardzo istotna kwestia. Dlaczego? Ponieważ w samochodzie na akumulator jest przeznaczona określona ilość miejsca. Jeśli bateria nie odpowiada miejscu montażu, będziemy mieli wielki problem z jej zamocowaniem. O ile mniejszy akumulator jeszcze jakoś zamontujemy, o tyle z większym będziemy mieli ogromny kłopot.

Kolejną istotną cechą jest pojemność znamionowa. Wyraża się ją w amperogodzinach, a oznacza zdolność do gromadzenia energii elektrycznej w danym czasie. Kiedy wybieramy akumulator, jego pojemność powinna odpowiadać pojemności skokowej silnika i liczbie odbiorników prądu (czyli systemów i urządzeń elektronicznych w samochodzie). Nie możemy montować akumulatorów o zbyt dużej pojemności, ponieważ ryzykujemy stałym niedoładowaniem, co z czasem pogorszy wydajność baterii.

Finalnie powinniśmy zwrócić uwagę na prąd rozruchowy, czyli w praktyce zdolność do uruchomienia silnika. Tutaj im wyższa wartość, tym lepiej, ponieważ samochód odpali nawet w niskim temperaturach. Jeśli szukamy dobrej jakości akumulatorów, warto przejrzeć poszczególną witrynę internetową https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-optima-c-10.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 2 =