Komfort cieplny w domu jednorodzinnym to przede wszystkim stała temperatura powietrza, która zapewnia optymalne warunki do codziennego funkcjonowania. Aby zapewnić odpowiedni jej poziom w pomieszczeniach, naturalnym wydaje się zadbanie o kwestię ogrzewania. Obecnie na rynku wyróżniamy dwa jego podstawowe rodzaje: podłogowe oraz tradycyjne.
Podłogowe coraz częściej zastępuje ogrzewanie tradycyjne, choć dalej grzejniki stanowią podstawowe źródło ciepła. Zaletą pierwszego rozwiązania jest przede wszystkim równomierny rozkład gorącego powietrza, który jest naturalny dla człowieka. Ludzka stopa posiada najwięcej receptorów cieplnych, dlatego odczucia zależą od tego, jaki sygnał odbiera podeszwa. Poza tym chodzenie po ciepłej posadzce z pewnością gwarantuje przyjemne wrażenia. To jednak nie wszystko. Mimo prawidłowego systemu ogrzewania, mogą pojawiać się straty ciepła, które obniżają komfort przebywania w domu. W jaki sposób im przeciwdziałać? Rozwiązaniem jest właściwa termoizolacja budynku.
Izolacje natryskowe to innowacyjna metoda na szybkie i skuteczne zatrzymywanie ciepła w budynku. Polega na nakładaniu piany poliuretanowej, która zastępuje klasyczną wełnę oraz styropian. Natrysk służy do izolowania różnych części budynku: od fundamentów po dach. Wykonywany jest za pomocą specjalnego agregatu. Aby zadbać o prawidłową izolację budynku, należy też sprawdzić stolarkę okienną i drzwiową, przez nieszczelność której również obserwuje się duże straty ciepła.