- Przemysł i technika

Do naprawy jakich usterek w aucie potrzeba specjalnego sprzętu?

Polacy są nauczeni wszelakich napraw we własnym zakresie. W praktycznie każdym domu, gdzie mężczyzna ma odrobinę manualnych umiejętności, znajduje się skrzynka narzędziowa. Począwszy od najzwyklejszych śrubokrętów, poprzez klucze płaskie i nasadkowe z grzechotkami, a na szczypcach, młotkach i elektronarzędziach kończąc. 

Narzędzia potrzebne do drobnych napraw w gospodarstwie domowym nie są specjalistyczne. Z reguły wystarczą proste najtańsze często z gotowych zestawów dostępnych w większości specjalistycznych sklepów. Co jednak, gdy zepsuje się nam auto? Czy prostymi narzędziami da się wykonać większość napraw? 

Naprawa auta nie taka prosta

Do napraw w aucie często potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, który do najtańszych nie należy. Owszem, najczęściej używanymi są klucze nasadowe oraz proste lub oczkowe. Jednak nawet wtedy może się okazać, że posiadany typ klucza nie pasuje, gdyż producent przewidział użycie nasadki z cieńszymi ściankami niż standardowa. Na rynku są dostępne specjalne klucze do odkręcania filtrów oleju, ściągacze sprężyn z McPersona, sworzni czy klucze do odkręcania świec zapłonowych.

Jeśli mamy do czynienia z urwaną świecą żarową naprawa może pochłonąć bardzo dużo czasu oraz będzie ona wymagać bardzo specjalistycznych narzędzi. W pierwszej kolejności można spróbować tzw. wykrętaków, które wkręca się w pękniętą świecę, a następnie wykręca cały zestaw. Ostatecznością może okazać się rozwiercenie świecy, a następnie ponowne nagwintowanie. Jest to niezwykle delikatna operacja, gdyż jeden błąd może zepsuć cały blok silnika co spowoduje generację kolejnych kosztów. Na http://urwana-swieca-zarowa.com.pl/oferta/wykrecanie-urwanych-swiec-zarowych-slask/ można dowiedzieć się, dlaczego warto zlecić tę naprawę profesjonalnemu mechanikowi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć − 1 =