Czym tanio i ekologicznie ogrzać dom?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gaz, prąd i źródła odnawialne

Rosnące ceny węgla sprawiają, że coraz więcej osób szuka alternatywnych sposobów na ogrzewanie domów w sezonie zimowym. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się piece na gaz ziemny. Palenie gazem ziemnym jest stosunkowo tanim sposobem ogrzewania budynków zwłaszcza w sytuacji, gdy zimy nie są zbyt mroźne, a temperatura na zewnątrz nie spada zbyt mocno.

Ogrzewanie domu gazem jest z pewnością dużo bardziej ekologiczne niż palenie węglem. Jeśli komuś zależy na pełnym komforcie, powinien postawić na ogrzewanie prądem. Jest to również ekologiczny sposób na uzyskiwanie ciepła. Ogrzewanie energią elektryczną opłaca się szczególnie w nowoczesnych konstrukcjach, w których straty ciepła są niewielkie. Dobrym pomysłem na tanie i ekologiczne ogrzewanie jest montaż pompy ciepła wykorzystującej energię gruntu i powietrza do ogrzewania domu.

Ogrzewanie domu ekogroszkiem

Pomimo rosnących cen węgla nadal opłacalne jest ogrzewanie domów tym surowcem, który oferuje m.in. Sambudrol. Żeby ograniczyć ilość dymu i szkodliwych substancji wydostających się z komina, należy zainwestować w dobrej jakości kocioł. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup kotła na ekogroszek, czyli materiał powstający podczas wydobywania węgla. Nowoczesne kotły na ekogroszek są wydajne, łatwe w obsłudze i bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Żeby ogrzewanie domu tym opałem było opłacalne, należy kupować jedynie wysokokaloryczny surowiec. Taki znaleźć można m.in. w Częstochowie. Aby znaleźć składy węgla oferujące dobry produkt, należy poszukać w informatorach lub internecie haseł “ekogroszek Częstochowa”. Chociaż wysokokaloryczny opał kosztuje niemal tyle samo co węgiel, charakteryzuje się wysoką wydajnością, dając dużo ciepła i wytwarzając niewiele dymu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wybór łóżka do sypialni
Wybór łóżka do sypialni
Sypialnie to miejsce szczególne w każdym domu, czy mieszkaniu. W związku z tym, że spędza się w niej sporo czasu, […]
Jakie cechy i parametry powinna spełniać myszka gamingowa?
Jakie cechy i parametry powinna spełniać myszka gamingowa?
Granie na komputerze staje się coraz bardziej popularne, a to sprawia, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na związanie […]
Czy słone i słodkie przekąski mogą być zdrowe?
Czy słone i słodkie przekąski mogą być zdrowe?
Przekąski (zarówno słone, jak i słodkie) to coś, co uwielbia praktycznie każdy. Świetnie sprawdzają się w chwili, kiedy nie można […]