- Dom i ogród

Jak w prostu sposób zmienić wystrój salonu?

Od czasu do czasu każdemu z nas przydaje się odmiana, a w swoim domu najchętniej zmieniamy coś w salonie, który stanowi niejako centralny punkt, w którym odpoczywamy i chcemy się czuć komfortowo. Jak wprowadzić inną aranżację w prosty i niedrogi sposób?

Wzorzysty dywan bądź kolorowe poduszki

Prostym sposobem na wprowadzenie kolorytu i energii do pokoju jest dodanie paru jaskrawo obitych poduszek lub zmiana narzuty na kanapie. Można także pomyśleć nad zmianą dywanu lub wprowadzeniu go do salonu, jeżeli wcześniej zachowywaliśmy odsłoniętą podłogę. Jest to element, który nadaje temu miejscu klasy i stylu, a przy okazji bardzo zmienia postrzeganie całego pomieszczenia, bowiem od razu inaczej patrzy się przy nim także na meble.

Ozdoby przy oknach

Bardzo szybkim, a skutecznym rozwiązaniem na odmianę pokojów są wprowadzane do nich firanki. Działa to także w przypadku salonu, gdzie można się pokusić zarówno o krótsze wersje wprowadzające więcej światła, jak i dłuższe, bardziej ozdobne firany. Jest to ciekawa odmiana za każdym razem, gdy patrzymy w okno, a większa ilość światła wprowadzi też nową energię do salonu i oświetli inne elementy, nadając im nowego blasku. W różnych modelach można znaleźć je w sklepie Tendina.

Przemeblowanie

Ciekawym manewrem odświeżającym wystrój jest przemeblowanie, rozumiane nie jako wymiana mebli, lecz zmienienie ich dotychczasowego układu. Można spróbować przestawić swój ulubiony fotel w inne miejsce albo też odwrócić kanapę i ustawić stolik z telewizorem po przeciwległej stronie. Takie zmiany nie wymagają żadnych nakładów finansowych, a często sprawiają, iż czujemy się jak po gruntowym remoncie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 19 =