Czym są i gdzie się stosuje maty filtracyjne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maty filtracyjne to rodzaj filtra wstępnego, który może zmniejszyć zapotrzebowanie na droższe, wysokowydajne filtry. Zwykle instaluje się je razem z innymi filtrami powietrza.

Jak zbudowane są maty filtracyjne?

Maty filtracyjne są wykonane z włókien syntetycznych, takich jak poliester i nylon, lub włókien celulozowych, takich jak bawełna i rayon. Rodzaj użytego materiału decyduje o skuteczności maty filtracyjnej w zatrzymywaniu cząsteczek kurzu. Włókna są splecione razem w matę, tworząc warstwy, które zatrzymują kurz, brud i inne cząstki.

Rozmiar maty filtracyjnej określa, ile powietrza może ona przefiltrować w jednym czasie. Im jest ona większa, tym większa, tym większa będzie ta wartość.

Gdzie wykorzystuje się maty filtracyjne?

Maty filtracyjne mają wiele zastosowań. Mogą być używane do filtrowania powietrza w domach, biurach i innych budynkach. W warunkach przemysłowych, gdzie występuje duża ilość pyłu w powietrzu, maty filtracyjne są często używane jako część systemu oczyszczania powietrza, który usuwa cząsteczki kurzu z powietrza, zanim zostanie ono uwolnione do środowiska.

Ze względu na dużą pojemność i doskonałe zdolności absorpcyjne, które cechują maty filtracyjne, są one stosowane w wielu urządzeniach o różnych zastosowaniach, od szaf sterowniczych maszyn po sprężarki powietrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co oznacza system compliance?
Współcześnie w bardzo wielu firmach, przedsiębiorstwach oraz organizacjach wdrażany jest specjalny system compliance, zwany po polsku systemem zgodności. Pozwala on […]
Jakie są rodzaje lamp sufitowych?
Jakie są rodzaje lamp sufitowych?
Tradycyjne żyrandole i lampy wiszące Podstawowym zadaniem lamp sufitowych jest zapewnienie oświetlenia ogólnego w pomieszczeniach. Po ich włączeniu zapala się […]
Jak nadać drugie życie meblom?
Jak nadać drugie życie meblom?
Moda na odnawianie i naprawianie starych rzeczy ma się całkiem dobrze. Dzięki temu, że przywracamy do życia przedmioty codziennego użytku, […]