- Styl życia

Czym można karmić psa?

Dostaliście psa. Jest taki malutki, śliczny i wygląda jak mała piłeczka. Dodatkowo jest jeszcze trochę nieporadny i bardzo często potyka się o swoje łapki. Wygląda to bardzo komicznie i wywołuje salwę śmiechu u całej rodziny. Wiecie już, gdzie będzie to cudo spało. Udało Wam się znaleźć dla niego obrożę oraz smycz, ale kompletnie nie macie pojęcia, czym można karmić psa.

Co może jeść pies?

Pierwsze, o czym musicie wiedzieć to to, że pies nie powinien jeść ludzkiego jedzenia. Nie powinno się dawać psu tego, co Wam zostanie z obiadu czy kolacji. Na pewno nie może on jeść słodyczy. To mu po prostu zaszkodzi. Lekarze weterynarii odradzają również karmienie psa resztkami z kurczaka, gdyż jest ryzyko, że mała kość utknie psu w gardle i może dojść do nieszczęścia.

Co takim razie podawać psu? Na https://empireshop.pl/karma-dla-psa/sucha-karma znajdziecie specjalną suchą karmę, która swoim składem jest dostosowana do wieku i wielkości psa. Dużą popularnością cieszy się karma empire. Może i Wy powinniście spróbować podać ją swojemu pupilowi? Dostępna jest także karma w puszkach, tak zwana mokra karma. Będzie ona urozmaiceniem dla psa.

Dodatkowo możecie psu kupić różnego rodzaju snacki oraz kości do gryzienia. Są one w kształcie nie tylko kości, ale również na przykład w kształcie patyczka czy buta. Dzięki temu może uda się Wam uniknąć pogryzionych butów i mebli. Z doświadczenia wiemy, że psiaki lubią takie przysmaki i chętnie je jedzą. Uważajcie na to co podajecie swojemu pupilowi, bo nieodpowiednie jedzenie może być dla niego zabójcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − trzy =