- Przemysł i technika

Co zrobić, żeby towar nie uległ zniszczeniu w transporcie?

Transport towarów jest ściśle związany z odpowiednim zabezpieczeniem ładunków. Wszelkie zaniedbania w tej materii mogą doprowadzić do uszkodzenia lub zniszczenia przewożonych towarów. Poza tym może to stanowić zagrożenie dla samego kierowcy oraz innych użytkowników drogi. Od czego zależne jest bezpieczne przewożenie towarów. Jak przygotować przesyłkę, aby bezpiecznie dotarła do miejsca docelowego?

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki

Zabezpieczenie ładunku podczas transportu w dużej mierze zależy od nadwozia samochodu przewożącego towar, jak również od rodzaju towaru, jego gabarytów oraz wagi. Aby towar dotarł bezpiecznie, stosuje się dwie metody przewozowe. Pierwsza z nich, to metoda mocująca. W tym wypadku wykorzystuje się różnego rodzaju łańcuchy, pasy oraz liny. Za pomocą tych elementów spina się ze sobą przewożony ładunek i tym samym zapewnia bezpieczny transport. Oczywiście sam ładunek też jest odpowiednio zabezpieczony poprzez przeznaczone do tego folie, jak chociażby te ze strony http://folmat.pl. Druga metoda polega na układaniu towarów w taki sposób, by blokowały się nawzajem oparte o sztywną konstrukcję pojazdu. Przy tej metodzie transportu można dodatkowo wykorzystać płachty z odciągami, poduszki powietrzne, kliny czy też belki rozporowe.

Warto pamiętać, że to właśnie osoba, która zleca przesyłkę, jest odpowiedzialna za właściwe jej przygotowanie pod względem bezpieczeństwa podczas przewozu. Musi więc odpowiednio spakować towar. A jeśli ładunek ma duże gabaryty, to jego właściciel powinien umieścić ją na palecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 11 =