Co wyróżnia fotele skandynawskie?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku lat w naszym kraju panuje moda na wnętrza w stylu skandynawskim. Charakteryzuje się on prostotą i surowością, jednak meble tapicerowane,a w szczególności fotele inspirowane tym trendem, odbiegają od wyznaczonych reguł.

Kolorowe i miękkie, czyli hygge 

W każdym duńskim, czy też norweskim domu, musi znaleźć się fotel, który wpisuje się w ideologię relaksu, ciepła i kontaktu z bliskimi, zwaną hygge. Takie siedziska znajdziemy np. na stronie https://www.grekpol.pl/pl/menu/meble/meble-wypoczynkowe/fotele-172.html. Są one kolorowe, miękkie, wręcz zachęcają by na chwilę na nich usiąść z kubkiem herbaty w ręce.

W przeciwieństwie do innych mebli w stylu skandynawskim, te zazwyczaj odznaczają się niesamowicie klasyczną formą, dzięki czemu  nadają surowemu wnętrzu przytulniejszego klimatu. Najlepiej jest zestawić ze sobą fotele różnych kolorów, dopuszczalne jest też łączenie kilku modeli w jednym przestrzeni co podkreśli niewymuszoną nonszalancję ludzi północy w stosunku do wystroju wnętrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skomponować odpowiednią gamę kosmetyków do pielęgnacji i mycia twarzy?
Jak skomponować odpowiednią gamę kosmetyków do pielęgnacji i mycia twarzy?
Większość kobiet, ale także coraz więcej mężczyzn, marzy o pięknej, idealnej cerze. Zachwycamy się gładkimi twarzami modelek oraz modeli, jednak […]
Czy języka obcego można nauczyć się w każdym wieku?
Czy języka obcego można nauczyć się w każdym wieku?
Wiele ludzi mówi o sobie, że nie ma talentu do języków obcych. To jednak w dużej mierze przypadków nieprawda – […]
Częste usterki samochodowe
Częste usterki samochodowe
Posiadacze samochodów dobrze znają problemy, z jakimi muszą borykać się w momencie, gdy dochodzi do usterek w ich aucie. Nawet […]