System odwodnienia – na czym polega i jakie są jego rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy odwadniające mają za zadanie usuwać nadmiar wody z nieruchomości. Istnieje wiele systemów odwadniających i zależą one od rodzaju gleby i obszaru, w którym są zainstalowane.

Istnieją trzy główne typy systemu odwadniającego: Odwodnienie powierzchniowe, odwodnienie podpowierzchniowe i odwodnienie podziemne.

Odwadnianie powierzchniowe

Odwadnianie powierzchniowe jest stosowane w miejscach, gdzie grunt jest równy lub delikatnie nachylony w kierunku rzeki lub strumienia. Dreny powierzchniowe mogą być zbudowane z rur lub otwartych rowów i kanałów. Kanalizujące działanie odpływów powierzchniowych pozwala wodzie odpływać z miejsca, zamiast gromadzić się na jego powierzchni. Mogą one być stosowane do zbierania wody z obszarów, które nie mają spadków, takich jak płaskie dachy i płaskie tereny bez naturalnego spadku, aby skierować wodę z dala od placu budowy.

Odwadnianie podpowierzchniowe

Odwodnienie podpowierzchniowe polega na wkopaniu się w ziemię na różnych głębokościach w celu stworzenia podziemnej sieci rur, które odprowadzają nadmiar wody z placu budowy lub przestrzeni ogrodowej. Ten rodzaj odwadniania jest zwykle stosowany w miejscach, gdzie istnieje już naturalne nachylenie terenu, które można wykorzystać do odprowadzenia nadmiaru wody, takich jak zbocza lub doliny między dwoma zboczami.

Odwodnienie podziemne

Rury są również stosowane w obszarach, gdzie nie ma naturalnego spadku, ale jest wysoki poziom wody, która musi być odwadniana. Ten rodzaj systemu odwadniającego wymaga zainstalowania rur pod powierzchnią, a następnie przykrycia ich kostką brukową lub ziemią, aby nie tworzyły efektu wizualnego. Jeżeli będziesz chciał zainstalować taki system odwodnienia na swojej posesji możesz zapoznać się z ofertą przedstawioną na podanej witrynie http://ptbborkowski.pl/ukladanie-kostki-brukowej/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Integruj e-sklep z innymi kanałami sprzedażowymi
Integruj e-sklep z innymi kanałami sprzedażowymi
Na pewno wiesz, że w branży e-commerce panuje już ogromna konkurencja. Okres pandemii koronawirusa doskonale pokazał, jak chętnie Polacy wykorzystują […]
Szlafrok także może być elegancki
Szlafrok także może być elegancki
Szlafrok, pomimo że służy do chodzenia w nim głównie po domu, również musi być elegancki. Każda stylowa pani chce świetnie […]
Do czego może być wykorzystany pistolety do klejenia?
Pistolet do klejenia to popularne narzędzie elektryczne, wykorzystywane powszechnie zarówno w przydomowych warsztatach, jak i zakładach przemysłowych. Za jego pomocą […]