- Dom i ogród

Nowoczesny żyrandol: ze szkła czy metalu?

We współczesnej aranżacji wnętrz dominują trendy minimalistyczne i modernistyczne. Są one typowe dla stylu nowoczesnego, w którym zadbać trzeba o najmniejsze szczegóły, takie jak chociażby żyrandole. Te w nowoczesnej odsłonie wykonane są najczęściej z metalu. Popularnym rozwiązaniem pozostają jednak także żyrandole szklane. Ocieplają nieco wnętrze i przełamują monotonię stonowanych barw, charakterystycznych dla omawianego stylu.

Metal kontra szkło

Trudno o bardziej nowoczesny materiał w aranżacji niż metal. Zwolennicy modernizmu cenią sobie jednak również szkło. Co więcej, na rynku nie brakuje elementów wyposażenia wykonanych z połączenia metalu i szkła. Prezentują się zjawiskowo, ich surowa forma idealnie wpisuje się w estetykę wnętrza, dodając mu zarazem charakteru. Żyrandol to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia niemal każdego pomieszczenia. Metalowy pasuje do wnętrz industrialnych. Ten wykonany ze szkła dodaje nieco więcej ciepła, co w przypadku surowej aranżacji także bywa niezwykle istotne. Projekty oparte na tym surowcu są też nieco bardziej klasyczne. Za przykład połączenia nowoczesnego designu oraz tradycyjnego szkła niech posłużą produkty dostępne na stronie https://sklep.lampex.com.pl. Wybór jest obecnie naprawdę duży, nie trzeba zatem chodzić na kompromisy.

Wyposażenie nowoczesnych wnętrz jest raczej ograniczane do minimum. Chcąc dodać im charakteru, warto stawiać zatem na jakość wszystkich wybieranych mebli i dodatków. Żyrandole to natomiast podstawa oświetlenia salonu czy kuchni, przydają się też w łazience, holu oraz sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 3 =