- Przemysł i technika

Jakie są rodzaje pomp basenowych? Jaką wybrać?

Dobrej jakości pompa to warunek utrzymania czystej wody w basenie. Warto zainwestować w takie urządzenie, aby móc cieszyć się w pełni funkcjonalnym i bezpiecznym zbiornikiem. Na rynku dostępne są przeróżne rodzaje modeli filtrujących. Jakie czynniki wziąć pod uwagę, wybierając pompę do basenu?

Pompa filtrująca dopasowana do basenu

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na objętość zbiornika. Pompy basenowe Intex mają różną wydajność, najlepiej jeżeli będą filtrować całą wodę co najmniej trzy razy na dobę. Pozwoli to na usunięcie zarówno większych, jak i mniejszych zanieczyszczeń. Jeżeli pompę dopasowuje się do już posiadanego basenu, warto zwrócić uwagę na wielkość jego otworu. Ułatwi to montaż urządzenia. Klientom inwestującym w nowy zbiornik zaleca się korzystanie z produktów jednej marki. Poszczególne firmy dbają, by ich wyroby były kompatybilne. Łatwiej je ze sobą połączyć, a stworzona z ich pomocą instalacja jest mniej awaryjna. Basen dobrze też wyposażyć w pompę ciepła. Dzięki niej przyjemną wodą można delektować się bez względu na temperaturę na zewnątrz.

Filtry w pompach basenowych

W poszczególnych pompach zainstalowane są różne rodzaje filtrów, głównie kartuszowe i piaskowe. Szczególną popularnością cieszą się te ostatnie. Nabywając je za pośrednictwem strony https://www.baseny-warszawa.pl/, zyskuje się spokój na dłuższy czas. Filtry piaskowe skutecznie usuwają nawet niewielkie zanieczyszczenia i nie wymagają tak częstej wymiany. Zatem pompa piaskowa zdecydowanie jest warta rozważenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − dziesięć =