- Dom i ogród

Jakie meble warto zrobić na wymiar?

Jakie meble warto zrobić na wymiar?

Aranżowanie wnętrza domu czy mieszkania to nie tylko dopasowywanie kolorów ścian do mebli i dodatków oraz wybieranie tkanin i materiałów. Oprócz koncepcji czysto estetycznej i wizualnej, trzeba pamiętać, że należy także poświęcić dużo czasu na sprawy techniczne, takie jak odpowiednie wymiary okien, drzwi czy mebli. Które z mebli w mieszkaniu opłaca się zrobić na wymiar?

Kuchnia na wymiar, ale nie tylko

Najczęściej zamawianymi meblami na wymiar są szafki kuchenne z blatami. Dzieje się tak dlatego, że każde pomieszczenie ma inne wymiary i trudno trafić na idealny zestaw w sklepie. Dlatego chcąc mieć dopasowane meble kuchenne trzeba je albo przyciąć, albo zamówić je na wymiar. Dużą popularnością cieszą się też szafy wnękowe na wymiar, które nadają się do zabudowy. Z powodów praktycznych właśnie meble kuchenne i szafy wnękowe są najbardziej opłacalnymi meblami na wymiar, jednak niektóre osoby cenią sobie indywidualność i zamawiają także stoły czy krzesła albo regały własnego projektu, które dopełniają całość aranżacji wnętrza. Warto pomyśleć też o biurku na wymiar, ponieważ dzięki temu można w prosty sposób urządzić na przykład niewielki pokój dziecięcy, gdzie miejsce do nauki będzie przemyślane i dobrze rozwiązane, a jednocześnie funkcjonalne.

Obecnie rynku jest wiele firm, które zajmują się zarówno projektowaniem jak i wykonywaniem mebli na wymiar, zatem można śmiało skorzystać z ich usług i kupić meble, które będą idealnie pasować do danego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 1 =