- Styl życia

Co najlepiej nawadnia podczas treningu?

Jeśli zamierzasz ćwiczyć dłużej niż godzinę, ważne jest, aby nawodnić się przed, w trakcie i po treningu. Podczas treningu o wysokiej intensywności Twoje ciało może stracić ponad 3% swojej wagi w wodzie. Dzieje się tak dlatego, że pocenie się pomaga utrzymać ciało w chłodzie i zapobiega przegrzaniu, ale oznacza to również, że musisz zastąpić utracone płyny wodą lub napojami sportowymi.

Napoje izotoniczne

Napoje sportowe, takie jak Gatorade, mają za zadanie uzupełnić zapasy energii po intensywnym treningu poprzez zastąpienie elektrolitów utraconych w wyniku pocenia się. Jednak te napoje nie zawsze są konieczne, jeśli chcesz po prostu pozostać nawodniony.

Woda mineralna

Najlepszym sposobem na nawodnienie podczas treningu jest woda mineralna. To najskuteczniejszy sposób na uzupełnienie elektrolitów, a także utrzymanie prawidłowego nawodnienia organizmu. Wykazano, że woda mineralna jest skuteczniejsza w nawadnianiu organizmu niż zwykła woda. Badanie wykazało, że ludzie, którzy pili wodę mineralną przed ćwiczeniami, mieli wyższe tempo pocenia się i niższą temperaturę ciała niż ci, którzy pili zwykłą wodę.

Dzieje się tak dlatego, że woda mineralna zawiera sole, które pomagają zastąpić te utracone w wyniku pocenia się. Sole są kluczowe dla utrzymania zdrowej równowagi elektrolitów w Twoim organizmie. Minerały pomagają również zwalczyć zmęczenie i poprawić ogólną wydajność podczas ćwiczeń. Woda mineralna to znakomity wybór dla każdego kto chcę pozostać nawodniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =